Rychlost.cz Fórum Ostatní SOS: poradte SOS. strana 2

SOS: poradte SOS.

SOS: poradte SOS.

Ostatní
Strana:1 2
od adam
moderátor

svestka:31.08.2014 22:15Nesmysl, proč by si ISP přidělával práci. Pouze na žádost policie (s povolením soudu), má povinnost vydat příslušné záznamy o aktivitě daného uživatele (IP adresy) za určené časové období. Tam je to ale povinnost, a je jedno jestli se připojujete přes O2 nebo malého lokálního providera.

Ze zákona se tyto údaje uchovávají 6 měsíců, týká se to drtivé většiny poskytovatelů internetu a mobilních operátorů.

Jestě k tomu zakonuo archivaci 6 měsíců. Ten ústavní soud zrušil.

http://www.blisty.cz/art/58011.html

Nicméně je v tom opravdu chaos v tom co je a co není platné.

 
od svestka
příspěvků: 143
IP: (zobrazit)

Adam:01.09.2014 08:48Jestě k tomu zakonuo archivaci 6 měsíců. Ten ústavní soud zrušil.

http://www.blisty.cz/art/58011.html

Nicméně je v tom opravdu chaos v tom co je a co není platné.

Zrušil starou verzi, v roce 2011 nebo 12, ale už to pár měsíců zase platí. Viz. věstní Českého telekomunikačního úřadu.

internet brno a okolí
 
od falkony
příspěvků: 2
IP: (zobrazit)
Rychlost (Mbits): 12,3/4,50
Poskytovatel:

napismizpravu | 31.08.2014 01:10

Když koukám na tu rozdílnou rychlost, tak mě napadá, že tvůj poskytovatel má rozjetý nějaký služby na serveru (FTP,stream TV,kamery,cokoliv) a potřebuje upload do internetu, tak ho svým zákazníkům ořezává. K tomu jak tě odpálkoval tím, že to „přepojil”, že mu to rušila konkurence, tak to jeho konkurenci evidentně sviští. Není to důvod jít za rychlejším připojením? V tvým bydlišti spadá za úvahu jen Maiva, jsem s ní spokojenej, ping na nic.cz do 11ms. Ercom, jo má to rychlé (naměřil jsem 11/11Mbit/s;po bloknuti do 6/6Mbit/s), ale je vyhlášenej odpojovač stahovačů a sledovačů. Mě třikrát odpojil, že nadměrně využívám internet (IPTV), zřejmě mu nestačí linky a konektivita do internetu, že se stahovačů a těch co koukají na IPTV, videa a filmy online v lepší kvalitě zbavuje, aby přešli ke konkurenci. Co znám, tak odpojený většinou šli k Maivě a jsou spokojený. Nedoporučuji ty podvodníky z Chotěšova internetnet (ale teď si říkají jinak), aitex a už vůbec ne českousíť, ta prozrazuje svý zákazníky policii. ADSL jsem viděl běžet u šťastlivců 18/2Mbit/s.

Shrnu to, na Domažlicku internet jedině od firmy Maiva. Tu doporučuji všem co znám nebo neznám a nemusíte se tam upisovat na roky, abyste měli levnější platby....reklama jak vyšitá, ale nedělám v maivě abyste si nemysleli

Nevim no jsem u internetnet 5 let, za celou dobu pouze 2 menší výpadky - do hodiny po nahlášení na infolince poruch opraveno. Za mě velká spokojenost. Začínal jsem na tarifu 5/8 MB/s. Dnes již mám 5/40 MB/s na bezdrátu Za cenu 300 kč/měsíčně

 
Strana:1 2